Friday, October 09, 2009

L'Affaire Nobel

Leave it to me to complain about something right before something related to it gets really controversial. For example, I groused about another "Continental nullity" (I said that elsewhere) getting the Nobel Prize in Literature the day before President Barack Obama was given the Nobel Peace Prize, for which he was nominated no later than ten days into his presidency. One commentator has remarked that the level of prestige afforded the Prizes does not necessarily comport with the reality they represent, and she paused to comment on my stalking horse:
The same, I'm afraid, is true of the Nobel Prize in literature, which is selected by Swedish judges. Sweden is a larger and more cosmopolitan place than Norway. Nevertheless, almost without fail, the Nobel laureate turns out to be an obscure writer, usually European, whose works are hardly known outside of a few German-speaking and Germano-centric countries.
Anne Applebaum, Who Cares Who Wins The Nobel Peace Prize?, Slate (October 9, 2009).

While I am happy that President Obama has gotten the Peace Prize (just as I would have been happy had President Bush gotten it while he was in office), I cannot help but think that the Norwegians have missed the point of the rise of Barack Obama and concentrated on the fact that he's not George W. Bush. Which is really too bad, since that does a disservice to both men and their respective accomplishments to date.

16 Comments:

At 5:25 PM, Blogger jpheals said...

George W getting the Nobel Peace Prize? Would that not be similar to Wagner getting the Stan Rice Award for Concise Prose?

 
At 2:40 PM, Blogger Minha Marca M said...

KLindo muito expressivo ,maravilhoso.

 
At 11:56 AM, Blogger can kelebek said...

in Gebze Kocaeli quality lift home from home Our ??company offers transportation services are on sale you take advantage of our discount days.
Gebze evden eve nakliyat
Darıca evden eve nakliyat
İzmit evden eve nakliyat
Körfez evden eve nakliyat
Çayirova evden eve nakliyat
Gebze evden eve nakliyat
Darıca evden eve nakliyat
İzmit evden eve nakliyat
Gölcük evden eve nakliyat
Değirmendere evden eve
İzmit evden eve nakliyat
Gebze evden eve nakliyat
Darıca evden eve nakliyat
Yarımca evden eve nakliyat
Evden eve nakliyat
thank you very much for

 
At 4:13 AM, Blogger Yoko Hao said...

kickfit |
boxing | vo tu ve | kick boxing | Quyen Thai | muay thái | võ gậy arnis
học muay thái ở hà nội | lớp học boxing cho nữ tại hà nội | học võ tự vệ tại hà nội | kick boxing hà nội | kickfiness

 
At 9:08 AM, Blogger sohaislam said...

افضل شركة تنظيف خزانات بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة
تنظيف خزانات بجدة
افضل شركة تنظيف سجاد بجدة
شركة تنظيف سجاد بجدة
تنظيف سجاد بجدة
افضل شركة تنظيف مسابح بجدة
شركة تنظيف مسابح بجدة
تنظيف مسابح بجدة
افضل شركة مكافحة البق بجدة
شركة مكافحة البق بجدة
مكافحة البق بجدة
افضل شركة مكافحة صراصير بجدة
شركة مكافحة صراصير بجدة

 
At 5:58 AM, Anonymous Gebze Nakliyat said...

Gebze Nakliyat bu yazıyı çok beğendi.

 
At 2:56 AM, Anonymous Gebze Nakliye said...

Gebze Nakliyat ailesi bu bağlantı için teşekkür eder:)
http://www.gebzekocaelinakliye.com/gebze-nakliye.html

Konteyner Nakliyat:
http://www.gebzekocaelinakliye.com/konteyner-nakliyesi.html

Fabrika Nakliyat:
http://www.gebzekocaelinakliye.com/fabrika-tasimaciligi.html

 
At 2:58 AM, Anonymous Solucan Gübresi said...

Solucan gübresi üreticileri olarak teşekkürler.

 
At 4:18 AM, Blogger mmo hao said...

Hat is 100% brushed cotton with our unique design the front.This light soft hat can be packed away easily making it the ideal hat for vacation travel and all times when you want to keep the sun off of your beautiful face
petty hat |
cactus hat | papi hat

 
At 12:50 PM, Blogger roba. gad3 said...

http://www.kuwait.prokr.net/
http://www.emirates.prokr.net/

 
At 12:59 AM, Anonymous Gebze Nakliyat said...

Gebze Nakliyat Firması uzman kadrosu ve araç filosu ile müşterilerine Gebze Nakliyeciler sitesinde hizmet vermektedir.

http://www.gebzenakliyatgaraji.com/lowbed-nakliyat-tasima.html

http://www.gebzenakliyatgaraji.com/fabrika-nakliyat-tasima.html

http://www.gebzenakliyatgaraji.com/konteyner-nakliyat-tasima.html

 
At 4:34 AM, Anonymous ŞEHİRLER ARSI NAKLİYAT-GEMİCİOĞLU NAKLİYAT said...

22 yıllık deneyim ve başarılarımız verdiği güvenle, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan hizmet anlayışımızla ve çağın gerektirdiği teknolojik altyapıya yatırım yaparak hizmet çeşitliliğimizi ve hizmet ağımızı sürekli genişletiyoruz.

Gemicioğlu Nakliyat müşterilerine kaliteli hizmet sunmayı ana hedefi olarak görmektedir.

Evinz kaçıncı katta olursa olsun, oraya gelip bütün eşyalarınızı güvenli bir şekilde paketleyip ambalajlıyoruz. Yeni evinize güvenle taşıyoruz.

 
At 4:35 AM, Anonymous GEMİCİOĞLU NAKLİYAt said...

Şehirler Arası Taşıma
Yine en uygun fiyatlarla şehirler arası taşıma dada karşınızdayız. Sizlere en uygun fiyat sunmakla birlikte sizlere her türlü konuda ve Türkiye’ nin her karışından her karışına hizmet vermekteyiz. Sizler için şehirler arası taşımada tamamen rahat ve oldukça mükemmel bir iş sunarak başınızı hiç ağrıtmadan işlemi tamamlıyoruz.

Şehirler arası taşımacılıkta Gemicioğlu Nakliyat olarak bize tamamen güvenmenizi ve özveri ile iş başı yapan arkadaşlarımızı izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca hiçbir masraftan kaçınmayarak aldığımız güçlü araçlarımız ve bizlerin 21 yılı aşkın profesyonel iş aşkımıza sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Bu verdiğimiz hizmette çevrenize çok dikkat etmelisiniz. Günümüzde olduğundan fazla ihtiyaç duyulan bu işlemler de korsan yapılaşmalar ortaya çıkmaktadır. Basit bir şekilde açıklamak gerekirse diyelim ki : biz sizin müşterinizin ve siz korsan bir yapılaşmasını , siz gidip başka kötü bir firmayla çok ucuza alıp kaliteli bir iş fiyatını bizden almakla birlikte hiçbir malın güvenliğini sağlama kaygısı olmadan işlemleri başlatmış bulunmaktasınız. Ortada imzalanan yahut benzeri bir belge pek olamayacağı için olsade geniş kapsamlı olmayacağı için ve çok büyük ihtimal ile taşıma sırasında eşyalarınıza her türlü zarar gelebileceği gibi geri telafi işleminin tamamen size ait olacağını unutmamanızı bildirmek isteriz.

Çevrenizde ki korsan yapılaşmalara dikkat ediniz , tamamen sizle ve ailenize maddi zarar vermekle birlikte beklide eşyalarınızla birlikte yok olan manevi değerlerinizde olabilir. Bu yüzden Gemicioğlu Nakliyat olarak biz varız : bizimle iletişime geçin misafirimiz olun : ‘www.gemicioglunakliyat.com ‘

Bizim sizlere olan önerimiz seçeceğiniz firma biz olma sakta dikkat ediniz . Korsan işlemlere kurban gitmemek için iyice araştırma yapınız . Acele edip 5 dakika fazla kazanmaktansa 10 dakika kaydediniz zarara girmeyiniz. Bizler aynı zamanda sizlere en uygun fiyatı sunmakla birlikte tayin olması durumunda memurlara %20 indirim yapmaktayız. Verdiğimiz taşıma hizmeti sigortalı olup öncesinde olası her durum konuşulup sizin memnu niyetinizden sonra en uygun fiyatla işe başlanır ve en kısa zamanda en iyi şekilde ekibimiz tarafında bitirilmesin yanı sıra sizlerin bizi seçmesinden dolayı üstümüzde ki mutluluğu iş aşkıyla hiçbir ifade ile anlatmak mümkün değildir.

Taşıma sırasında gerek paketlemede , gerek taşıma esnasında , gerek araçların kullanımı sırasında bir sorun olacağından hiç şüpheniz olmasın. Ekibimiz gayet profesyonel , araçlarımız son derece bakımlı ve temiz , kaplama malzemelerimiz de nanoteknolojiye ayak uydurmaktadır.

 
At 9:39 AM, Blogger عبده العمراوى said...

شركة رش مبيدات بالخبر
شركة تنظيف مسابح بالخبر

 
At 4:22 PM, Blogger rehabgad1 said...

Good write-up. I definitely love this site. Keep it up

https://kidblog.org/class/prokr123/posts
http://prokr123.wallinside.com/
http://prokr122.blogcindario.com/
http://arabic-vb.com/

 
At 3:28 AM, Anonymous فروشگاه اینترنتی said...

For me, your site can be very detailed. I am very glad to follow you in this regard

 

Post a Comment

<< Home